Szybki kontakt

Sekret Foliowanie Edward Woźniewski
01-009 Warszawa
ul. Smocza 4
tel. 022 423 35 94
fax. 022 882 34 72
kom. 0501 050 680
e-mail: biuro@folieokienne.az.pl

Użytkownicy Online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Folie przeciwsłoneczne

Niezwykła popularność, jaką cieszą się te produkty, wynika z ich wyjątkowej skuteczności oraz niskich kosztów inwestycyjnych. Folie przeciwsłoneczne zabezpieczają wnętrze przed zbyt mocnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego i chronią przed zbyt silnym nagrzaniem pomieszczeń. Dzięki temu przyczyniają się w dużej mierze do obniżenie kosztów wynikających z intensywnej klimatyzacji pomieszczeń.

Zamontowane na oknach zapobiegają procesowi blaknięcia barw przedmiotów i ścian, jak też eliminują problem tzw. oślepienia słonecznego. Polecane są do obiektów o różnym przeznaczeniu, w szczególności zaś wysokich biurowców i domów mieszkalnych. Wykorzystanie foli na oknach pozwala zrezygnować z zastosowania klimatyzacji oraz systemów zaciemnień okiennych. Ponadto folia okienna nie ingeruje w żaden sposób w estetykę wnętrz oraz elewacji.

 • redukują koszty klimatyzacji i ogrzewania
 • odbijają i absorbują ciepło słoneczne do 80% , obniżając temperaturę w pomieszczeniu o ok 10 stopni C
 • kontrolują przepuszczalność światła widzialnego , co zapewnia równomierne oświetlenie
 • redukuję utratę ciepła w zimie do ok 30%
 • są stosowane jako "lustra weneckie"
 • redukują promieniowanie UV do 99,9%, eliminując efekt odbarwiania przedmiotów i towarów
 • dostępne jako folie zewnętrzne z warstwą sr, w szerokości standardowej 1.83m
 • występują także z klejem DPS, umożliwiający szybki i łatwy montaż w trudnych warunkach (możliwość korekty złej instalacji)
 • występują jednocześnie jako folie ochronne
 • występują w wielu kolorach i odcieniach (także jako folie zewnętrzne)
 • stanowią narzędzie kształtowania architektury i przestrzeni

NOWOŚĆ!!!
Nowa generacja folii termicznie napylanych, zmniejsza straty ciepła w zimie (obniżają współczynnik K o 25%) oraz zatrzymujących w lecie energię słoneczną na zewnątrz do 60-70%, bez wpływu na zmiany naturalnego oświetlenia pomieszczenia. Zabezpieczone 10-cio letnią gwarancją. Dostępne są także jako folie zewnętrzne z warstwą ochronną SR i w maksymalnej szerokości 1830 mm, z klejem DPS umożliwiają łatwy i szybki montaż w trudnych warunkach, dają możliwość korekty złej instalacji.

Aby efektywnie zabezpieczyć każde wnętrze przed szkodliwym działaniem promieni, a jednocześnie w znacznym stopniu zmniejszyć koszty klimatyzacji, warto jest dobrać odpowiedni model proponowanych przez nas produktów. W naszym asortymencie znajdziecie dwa podstawowe rodzaje folii przeciwsłonecznych: wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy z nich znajduje zastosowanie na innych rodzajach szyb, a jednocześnie występuje w wielu różnych kolorach oraz odcieniach, co pozwala dobrać odpowiedni do potrzeb produkt.

Folie wewnętrzne

Objęte aż 12 – letnią gwarancją producenta, zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiernym promieniowaniem, a jednocześnie obniżają koszty klimatyzacji i wzmacniają strukturę szyby. Montowane są w biurach (zarówno na oknach, jak i ściankach działowych czy w celu uzyskania efektu lustra), ale coraz częściej zakładane są również w domach prywatnych.

Do największych zalet tego typu produktów należy:

 • estetyczny wygląd
 • łatwość w utrzymaniu czystości (można je myć zwykłymi środkami myjącymi do szyb)
 • zmniejszanie straty ciepła zimą przy jednoczesnym obniżeniu temperatury latem
 • ochrona wzroku
 • zapobieganie powstawaniu tzw. refleksów na monitorach komputerów
 • eliminacja efektu odbarwiania oraz płowienia różnych przedmiotów

Dodatkowo, folie przeciwsłoneczne wewnętrzne zapewniają mieszkańcom domu czy pracownikom danego biura dyskrecję, gdyż dzięki nim z zewnątrz ciężko jest dojrzeć, co dzieje się w środku budynku.

W asortymencie firmy Sekret znajdziecie wyłącznie folie okienne posiadające niezbędne atesty oraz certyfikaty, między innymi ITB, ISiC czy też PZH. Proponujemy między innymi wersje:

Silver 20 SR – produkt ten wykazuje się wytrzymałością na uderzenia i odklejanie. Spełnia nie tylko funkcją przeciwsłoneczną, ale ponadto zabezpiecza przed odłamkami rozbitego szkła i zatrzymuje do nawet 99% promieniowania UV. Idealnie nadaje się do zastosowania między innymi w przypadku szyb wystawowych, szklanych balustrad, okien sal gimnastycznych czy też w mieszkaniach oraz biurach.

Select 70 – wykazuje się wysoką redukcją ciepła (do 88%), a także dużą przepuszczalnością światła (do 68%). Jako jedna z naszych nowości, posiada delikatne, neutralne zabarwienie.

Te oraz wiele innych folii przeciwsłonecznych wewnętrznych pozwoli na uzyskanie znacznych oszczędności, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na komfort życia.

Folie zewnętrzne

Podobnie jak w przypadku modeli wewnętrznych, również te produkty świetnie nadają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie zimą oraz kosztów klimatyzacji w okresie letnim. Ich dodatkowym atutem jest jednak fakt, że promieniowanie słoneczne odbijane jest na zewnątrz jeszcze zanim dotrze do szyby, co sprawia, że tego typu produkty wykazują się wyższą efektywnością niż wersje montowane wewnątrz pomieszczeń.

Największym atutem tego typu produktów jest przede wszystkim estetyka wykonania i wytrzymałość zarówno na zarysowania, jak i uszkodzenia spowodowane działaniem czynników atmosferycznych. Coraz częściej stosowane są przez architektów w celu zagwarantowania osobom przebywającym w budynku jak największej ochrony przed wzrokiem ludzi znajdujących się na zewnątrz, jak i ochrony przez szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo, tego typu folie okienne sprawiają, że budynek zyskuje na elegancji i nowoczesnym wyglądzie przy jednoczesnym zachowaniu swoich walorów użytkowych.

W naszym asortymencie znajdziecie takie wersje produktów, jak:

Silver 20 Xtra SR – z pomocą tego produktu możliwe jest zatrzymanie energii słonecznej w nawet 83% oraz zredukowanie odblasków o 82%. Ta zewnętrzna, lustrzana folia przeciwsłoneczna chroni pomieszczenia nie tylko przed przegrzaniem, ale ponadto zabezpiecza przed wzrokiem przechodniów

IR Lite 75 Xtra – ten nowoczesny materiał zapewnia wysoką przepuszczalność światła widzialnego przy jednoczesnej redukcji IR (do nawet 88%)

Ponadto, w naszym asortymencie znajdziecie również specjalistyczne folie na poliwęglan Solarblock 05 i modele termicznie napylane Power, które w lecie zatrzymują energię słoneczną na zewnątrz do 60-70%, a zimą znacznie zmniejszają straty ciepła. Z kolei folie z klejem DPS dają możliwość poprawienia złej instalacji, a dodatkowo mogą być szybko montowane również w trudniejszych warunkach.

Nasze realizacje


Powyższe zdjęcia to jeden z najlepszych przykładów działania proponowanych przez naszą firmę folii przeciwsłonecznych oraz lustrzanych w wersji Silver. Dzięki nim szybko zauważycie Państwo, jak w prosty, a dodatkowo stosunkowo tani sposób poprawić wygląd budynku, jednocześnie zapewniajac przebywającym w środku osobom prywatność.

Pierwsze zdjęcie przedstawia widok z wnętrza budynku. Po lewej widać okno pokryte folią przeciwsłoneczną Silver, a po prawej zwykłą szybę. Jak można zauważyć nasz produkt w najmniejszym stopniu nie ogranicza widoczności, a jednocześnie kontroluje przepływ światła dziennego i może obniżyć temperaturę w pomieszczeniach. Co więcej, redukuje promieniowanie UV.

Na drugiej fotografii widoczny jest ten sam budynek, ale od zewnątrz. Jak można szybko zauważyć, okna po prawej stronie tworzą efekt „lustra weneckiego”, w ten sposób chroniąc wnętrze budynku przed wzrokiem osób niepowołanych. Dodatkowym atutem tego produktu jest fakt, że nadaje on każdemu budynkowi nowoczesnego wyglądu, a jednocześnie zniechęca potencjalnych włamywaczy.

Powyższe zdjęcia najlepiej pokazują różnicę pomiędzy szybą zabezpieczoną folią przeciwsłoneczną Silver, a oknem nieposiadającym warstwy ochronnej. Fotografie te są potwierdzeniem wysokiej jakości i efektywności naszych produktów.